U prijateljskom susretu Rudar poražen od Istre 0:3

11.2.2008. // Glas Istre // Objavljeno u kategoriji Sport

Nogometaši pulskog drugoligaša teže nego što rezultat pokazuje pobijedili su u pripremnom susretu momčad labinskog Rudara koja se prikazanom igrom svidjela domaćoj publici, pogotovo u prvih 45 minuta. U tom prvom dijelu igre Labinjani su odlično parirali Puljanima i u većem dijelu čak i bili bolja momčad, ali nekih pravih prilika nije bilo. Pokušali su u pet navrata udarcima s 20 metara, a najopasniji je bio onaj Okića u 22. minuti kad je lopta završila za malo preko vrata. Puljani su u tom dijelu igre samo jedanput ozbiljnije ugrozili vrata domaćih i to iz slobodnog udarca s 25 metara kad je Raić Sudar gađao desni donji kut, ali je Prskalo bio siguran. Prvo poluvrijeme ostat će zabilježeno i zbog dvije ozljede igrača, i to Admira Fejzića s jedne strane i Saše Šesta s druge strane, koji su igru morali napustiti već nakon 20. minuta.
U drugom dijelu prvu pravu priliku Puljani su pretvorili u pogodak. Pilipović je iz »outa« pronašao Rocea koji je s 10 metara iskosa iz voleja pogodio za 1:0. Drugom pogotku za Puljane prethodilo je igranje rukom Burula u svom šesnaestercu, nakon čega je sudac Bevčar dosudio kazneni udarac za Puljane, ali je udarac Žikovića sjajno obranio mladi Aničić. Na njegovu nesreću odbijena lopta došla je do Rocea koji se po drugi put upisao u listu strijelaca. Blizu počasnog pogotka »rudari« su bili nekoliko minuta kasnije kad je udaraca Tomasa Černjula s ruba šesnaesterca završio pored vratiju. U posljednjim trenucima susreta nakon kornera i gužve u šesnaestercu Labinjana, Pauletić je spretno nogom loptu poslao u mrežu za konačnih 0:3.