U OŠ Ivo Lola Ribara obilježen Europski dan jezika

U OŠ Ivo Lola Ribara obilježen Europski dan jezika

27.9.2013. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Obrazovanje

I ove školske godine obilježili smo ''''European Day of languages'''' (26.09.) u svim razredima ( od 1.-8. razreda) izradivši zastave Europskih zemalja, napisavši originalne nazive zemalja i jezika koji se govore u tim zemljama. Fraze koje koristimo u svakodnevnoj komunikaciji kao što su : „ Dobar dan! Bok! Kako si? i Pozdravi iz….“prevedeni su na jezike tih zemalja. Učenici 8.razreda proveli su anketu među djelatnicima naše škole postavivši im 4 pitanja. Na osnovu obrađenih odgovora izrađeni su statistički podatci: između ostalog , djelatnici su izrazili želju da bi voljeli najviše naučiti španjolski jezik. Nakon svih odrađenih aktivnosti u svim razredima, postavljeni su panoi u holu škole i u učionicama engleskoga jezika. Ovaj projekt vodile su sve učiteljice engleskoga jezika naše škole.

Učenici su i na talijanskom jeziku izrađivali plakate povodom Europskog dana jezika. 4.razredi izradili su plakat sa životinjskim glasanjem na svim njihovim jezicima. 6. razredi izradili su dva plakata. Na jednom su osmislili zastave vlastite Unije - Unije veselja. Napisali su na hrvatskom,talijanskom i engleskom jeziku pjesmu „Kad si sretan“. Na drugom plakatu napravili su otiske svoga dlana i u njima nacrtali zastave europskih zemalja. Naučili su izgovoriti „Dobrodošli!“ na različitim europskim jezicima.5. razredi naučili su iskazati „Hvala!“ na 28 europskih jezika. Izradili su plakat u obliku srca i napisali su “Volim te!“ na 28 jezika. Projekt su vodile učiteljice talijanskog jezika. Galeriju s plakatima pogledajte OVDJE.

 

OŠ I.L.Ribar, PR

 

 

oš ivo lola ribar jezik