STK Brovinje otvorilo stolnotesnisku sezonu nastupom na Otvorenom međunarodnom prvenstvu Poreča

STK Brovinje otvorilo stolnotesnisku sezonu nastupom na Otvorenom međunarodnom prvenstvu Poreča

3.9.2012. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

U Poreču se već tradicionalno na početku nove stolnoteniske sezone održava Otvoreno međunarodno prvenstvo Poreča, turnir koji se boduje i za ciklus turnira Alpe Adria. Po prvi put se igralo dva dana jer su u subotu nastupili stolnotenisači mlađih uzrasta, a u nedjelju seniori i seniorke. Nažalost subotnji termin turnira poklopio se s prvim HSTS turnirom Trofej Reno Vinek u Dugom Selu pa je odaziv hrvatskih igrača bio nešto slabiji nego ranijih godina. Situaciju su ipak popravili izvrsni slovenski igrači  koji su slavili u svim kategorijama osim kod juniorki gdje je naslov osvojila domaća igračica Martina Rioža.

Uspješan je bio i nastup Raymonda Dobrića koji je zaustavljen u polufinalu od kasnijeg pobjednika, šestog juniora Slovenije, Novaka (Krka) u uzbudljivom meču u pet setova. Dobrić je u skupini pobijedio Hribara (Krka) i Oberčkala (Vrhnika) 3 : 0, a izgubio od Paulina (Arrigoni, Izola) istim rezultatom.

 

Dobrić Raymond

- Hribar (Krka)

3 : 0 (12, 6, 9)

 

- Oberčkal (Vrhnika)

3 : 0 (12, 6, 5)

 

- Paulin (Arrigoni, Izola)

0 : 3 (-7, -5, -8)

1/2 finale

- Novak (Krka)

2 : 3 (-9, 4, -5, 8, -7)

 

Na turniru su nastupile i Topčagić Emili i Stipić Matea, ali nisu postigle zapaženije rezultate.

1. OTVORENI TURNIR HSTS-a TROFEJ RENO VINEK

Stolnotenisač Brovinja Raymond Dobrić nastupio je u nedjelju na 1. Otvorenom turniru Trofej Reno Vinek koji je održan u Dugom Selu. U konkurenciji 53 juniora zaustavljen je u osmini finala od trećeg juniora Hrvatske Marelje (Zagreb).
Dobrić je skupinu prošao kao prvoplasirani pobijedivši  Budeka (Dugo Selo) 3 : 1, Špalja (Zagreb) 3 : 2 i Božića (Sv. Nedelja) 3 : 0. U šesnaestini finala bio je bolji od petog nositelja Petrovića (V. Gorica Stanfar) 3 : 2.
Izvrstan početak sezone za talentiranog Brovinjara koji će i ove sezone biti glavna uzdanica stolnotenisača Brovinja u  drugoligaškom lovu na nove kvalifikacije za ulazak u Prvu hrvatsku stolnotenisku ligu.

Dobrić Raymond

- Budeka (Dugo Selo)

3 : 1 (6, 8, -5, 7)

 

- Špalj (Zagreb)

3 : 2 (9, -8, 9, -14, 2)

 

- Božić (Sv. Nedelja)

3 : 0 (3, 1, 4)

1/16 finala

- Petrović (V. Gorica)

3 : 2 (4, -4, -5, 7, 9)

1/8 finala

- Marelja (Zagreb)

0 : 3 (6, 5, 5)

 

Igor Dobrić

 

stk brovinje stolni tenis raymond dobrić emili topčagić