STK Brovinje na 1. Otvorenom turniru HSTS-a

3.10.2011. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Društvo
U subotu i nedjelju 1./2. listopada 2011. Zagrebu je odigran 1. Otvoreni turnir HSTS-a na kojem su se okupili svi trenutno najbolji stolnotenisači u kategorijama od najmlađih kadeta do juniora uključujući i sve reprezentativce.
U kategoriji najmlađih kadetkinja Emili Topčagić je s tri pobjede: Bešenić (Drava) 3 : 0, Petrović (Vukovar) 3 : 1 i Ilić (Samobor) 3 : 0 prošla skupinu kao prvoplasirana. U 1/8 finala bila je bolja od Vukelić (Crikvenica) 3 : 2, a onda – ovaj put u 1/4 finalu, opet pet setova u meču s trenutno trećom igračicom na rang listi HSTS-a Petrom Bulić (Dugo Selo).
| Topčagić E. | - Bešenić (Drava, Žabnik) | 3 : 0 (2, 4, 9) |
|
| - Petrović (Vukovar) | 3 : 1 (7, -15, 7, 3) |
|
| - Ilić (Samobor) | 3 : 0 (2, 10, 10) |
|
| - Vukelić (Crikvenica) | 3 : 2 (7, -9, -8, 5, 8 ) |
|
| - Bulić (Dugo Selo) | 2 : 3 (-5, 5, -12, 7, -9) |
Kadeti Dario Jurišić i Axel Topčagić su kao drugoplasirani prošli skupine, ali su zaustavljeni u 1/16 finala od Murata (Brckovljani) odnosno Graovca (Srdoči.)
Topčagić je u skupini pobijedio Tršinskog (Zabok) 3 : 1, a izgubio od Hreleca (Varaždin)
0 : 3.
Jurišić je u skupini imao dvije pobjede 3 : 0 protiv Cvjetića (Tis) i Strmečkog (MAK) te poraz istim rezultatom od Jambora (Čakovec). U 1/32 finala pobijedio je Raića (Lokomotiva) 3 : 1.
| Jurišić D. | - Cvjetić (Tis) | 3 : 0 (5, 5, 6) |
|
| - Strmečki (MAK) | 3 : 0 (1, 4, 3) |
|
| - Jambor (Čakovec) | 0 : 3 (-7, -6, -2) |
| 1/32 | - Raić (Lokomotiva) | 3 : 1 (-7, 9, 10, 9) |
| 1/16 | - Murat (Brckovljani) | 0 : 3 (-6, -8, -7) |
| Topčagić A. | - Hrelec (Igea Varaždin) | 0 : 3 (-7, -4, -5) |
|
| - Tršinski (Zabok) | 3 : 1 (8, -5, 9, 11) |
| 1/32 | - |
|
| 1/16 | - Graovac (Srdoči) | 0 : 3 (-5, -3, -7) |
U nedjelju se turnir nastavio u mlađekadetskoj i juniorskoj konkurenciji.
Raymond Dobrić je skupinu prošao kao drugoplasirani nakon pobjeda protiv Dvorskog (Pula) i Bogovića (TA Zagreb) po 3 : 0 i poraza protiv Petrovića (V. Gorica) 2 : 3. U 1/32 finala pobijedio je Polovića (Kvarner) 3 : 2, a zatim je u 1/16 finala zaustavljen od reprezentativca Hrvatske Horvata (IGEA Varaždin) 0 : 3.
Ivinić je u skupini bio izvrstan pobjedama 3 : 0 protiv Gusaka (Graničar) i Švende (Poreč) te
3 : 2 protiv dvanaestog s rang liste Vidačeka (IGEA Varaždin). Kao prvoplasirani je bio slobodan u 1/32 finala, a zatim je izgubio od Zeljka D. (Zagreb) 0 : 3.
| Dobrić R. | - Dvorsky (Pula) | 3 : 0 (8, 4, 3) |
|
| - Bogović (TA zagreb) | 3 : 0 (7, 3, 2) |
|
| - Petrović (V. Gorica) | 2 : 3 (-8, -9, 11, 10, -10) |
| 1/32 | - Polović (Kvarner) | 3 : 2 (-11, 9, 10, -8, 5) |
| 1/16 | - Horvat (IGEA Varaždin) | 0 : 3 (-7, -9, -9) |
| Ivinić F. | - Gusak (Graničar) | 3 : 0 (6, 6, 7) |
|
| - Švenda-Đurić (Poreč) | 3 : 0 (2, 6, 5) |
|
| - Vidaček (IGEA Varaždin) | 3 : 2 (11, 9, -3, -4, 9) |
| 1/32 | - |
|
| 1/16 | - Zeljko D. (Zagreb) | 0 : 3 (-8, -8, -8) |
U kategoriji mlađih kadeta Antonio Smoković se nije uspio plasirati u završnicu s dva poraza i jednom pobjedom u skupini
| Smoković A. | - Soldatić (Nova Vas) | 3 : 0 (4, 7, 6) |
|
| - Ognjanović (IGEA) | 0 : 3 (-2, -6, -5) |
|
| - Zrna (Šenkovac) | 0 : 3 (-9, -8, -4) |
stk brovinje 1. otvoreni turnir hsts emili topcagic dario jurašic axel topcagic raymond dobric fabio ivinic antonio smokovic