Proglašeni najbolji sportaši Grada Labina za 2016. godinu: Najbolji Marino Faraguna (KBK Budokai Labin) i Ivana Knapić (AK Albona)

Proglašeni najbolji sportaši Grada Labina za 2016. godinu: Najbolji Marino Faraguna (KBK Budokai Labin) i Ivana Knapić (AK Albona)

3.2.2017. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

Danas, 03. veljače, u Velikoj vijećnici Grada Labina, održano je proglašenje najboljih sportaša Grada Labina za 2016. godinu. Za najbolje su proglašeni slijedeći:

Najuspješniji sportaš: MARINO FARAGUNA - KBK „Budokai Labin" - 10 glasova ocjenjivačkog suda

Najuspješnija sportašica: IVANA KNAPIĆ - AK „Albona" - 13 glasova

NAJUSPJEŠNIJA MOMČAD ili EKIPA: RK „MLADI RUDAR" - seniori - 10 glasova

NAJUSPJEŠNIJA MOMČAD ili EKIPA u mlađim urastima: MLAĐE KADETKINJE ŽRK „RUDAR" - 17 glasova

Najveća muška sportska nada: KRISTIAN BEMBIĆ - NK „Rudar" - 11  glasova

Najveća ženska sportska nada: MATEA PERŠIĆ - ŽRK „Rudar" - 13 glasova

Najuspješniji trener: ROMANO GRIŽANČIĆ - BK „Labin" - 13 glasova

 

 

POSEBNA PRIZNANJA:

KATA team JK „Ippon"

-  Za srebrnu medalju na seniorskom prvenstvu Hrvatske u katama

Filip Grbić - KBK „Budokai Labin"

-  Za nastup u Reprezentaciji Hrvatske, te zlato i četiri bronce na PH

Alan Tursunović - KBK „Budokai Labin"

-  Za zlato i dva srebra na PH

Josip Faraguna - KBK „Budokai Labin"

-  Za dugogodišnji uspješan rad u labinskom sportu

Miljenko Grozdanić - AK „Albona"

-  Za dvostruki naslov ukupnog pobjednika Istarske zimske lige u trčanju

Tanja Grubiša - BK „Labin"

-  Za nastup u reprezentaciji Hrvatske na SP u boćanju

Fran Mileta - RK „Mladi rudar"

-  Za nastupe za mlađekadetsku reprezentaciju Hrvatske u rukometu

Boćarski klub „Labin" - seniorke

-  Za osvojeno 2. mjesto u 1. HŽBL

Nogometni klub „Iskra"

-  Za dvostruki naslov prvaka u 2. ŽNL

Judo klub „Ippon"

-  za 20 godina postojanja i rada

 

 

Dodjeljena su i četiri  posebna priznanja sportašima koji su ponikli u našim klubovima, a sada u drugim sredinama postižu reprezentativne uspjehe:

1.  BARBARA BELUŠIĆ  -  bivša članica AK „Albona", a sada AK „Istra Pula"  -  za osvojenu

brončanu medalju na ekipnom svjetskom prvenstvu u trčanju na 50 km

2.  ANDREJ PRSKALO - bivši član NK „Rudar", a sada NK „Rijeka" - za nastup u seniorskoj nogometnoj reprezentaciji Hrvatske.

3.  MATEO NAČINOVIĆ  -  bivši član BK „Labin", a sada BK „Vargon" Rijeka  -  za osvojenu brončanu medalju na SP U18 u boćanju

4.  LUKA  STEPANČIĆ  -  bivši  član  RK  „Mladi  rudar",  a  sada  RK  „PSG"  -  za  nastup  na Olimpijskim igrama - drugi labinski olimpijac u povjesti.

 

 

NAGRADA  ZA  ŽIVOTNO  DJELO:   g.  Sergio  Stemberga  -  dugogodišnji  nogometni  trener  i sportski radnik

 

 

Glasovi članova Ocjenjivačkog suda:

 

1.  Elvis Uravić - Igor Juričić, Ivana Knapić, RK „Mladi rudar", mlađe kadetkinje ŽRK

„Rudar", Kristian Bembić, Tara Verbanac, Romano Grižančić

2.  Branko Biočić - Igor Juričić, Ivana Knapić, seniorke BK „Labin", mlađe

kadetkinje ŽRK „Rudar", Kristian Bembić, Matea Peršić, Romano Grižančić.

3.  Robi Fonović - Marino Faraguna, Ivana Knapić, RK „Mladi rudar", mlađe

kadetkinje ŽRK „Rudar", Kristian Bembić, Matea Peršić, Romano Grižančić.

4.  Adriano Šćulac - Igor Juričić, Tanja Grubiša, RK „Mladi rudar", mlađe kadetkinje

ŽRK „Rudar", Kristian Bembić, Matea Peršić, Romano Grižančić.

5.  Silvana Fable - Luka Paliska, Ivana Knapić, RK „Mladi rudar", mlađe kadetkinje

ŽRK „Rudar", Alan Tursunović, Matea Peršić, Ilija Lovrinović.

6.  Josip Štemberga - Mario Ratkajec, Tanja Grubiša, seniorke BK „Labin", mlađe

kadetkinje ŽRK „Rudar", Alan Tursunović, Matea Peršić, Romano Grižančić.

Stranica 3 od 3

7.  Elvis Kubaj - Marino Faraguna, Tanja Grubiša, seniorke BK „Labin", mlađi kadeti

RK „Mladi Rudar", Alan Tursunović, Tara Verbanac, Romano Grižančić.

8.  Nenad Borić - Marino Faraguna, Ivana Knapić, KATA team JK „Ippon", mlađi

dječaci JK „Ippon", Mateo Blažina, Matea Peršić, Diego Datos.

9.  Vedran Kovačević - Igor Juričić, Ivana Knapić, NK „Rudar", mlađe kadetkinje

ŽRK „Rudar", Kristian Bembić, Tara Verbanac, Franko Čupić.

10.  Zlatko Arapović - Igor Juričić, Tanja Grubiša, RK „Mladi rudar", mlađe

kadetkinje ŽRK „Rudar", Mateo Blažina, Matea Peršić, Romano Grižančić.

11.  Dean Sošić - Marino Faraguna, Ivana Knapić, seniorke BK „Labin", mlađe

kadetkinje ŽRK „Rudar", Kristian Bembić, Tara Verbanac, Romano Grižančić.

12.  Edi Zupičić - Marino Faraguna, Ivana Knapić, ŽRK „Rudar", mlađe kadetkinje

ŽRK „Rudar", Kristian Bembić, Tara Verbanac, Romano Grižančić.

13.  Silvija Jakovčić - Mario Ratkajec, Ivana Knapić, RK „Mladi rudar", mlađi kadeti

RK „Mladi Rudar", Mateo Blažina, Tara Verbanac, Ilija Lovrinović.

14.  Đulijano Kos - Marino Faraguna, Ivana Knapić, seniorke BK „Labin", mlađe

kadetkinje ŽRK „Rudar", Kristian Bembić, Matea Peršić, Romano Grižančić.

15.  Romano Grižančić - Marino Faraguna, Tanja Grubiša, seniorke BK „Labin",

mlađe kadetkinje ŽRK „Rudar", Alan Tursunović, Matea Peršić, Josip Faraguna.

16.  Dario Milevoj - Marino Faraguna, Tanja Grubiša, seniorke BK „Labin", mlađe

kadetkinje ŽRK „Rudar", Kristian Bembić, Tara Verbanac, Josip Faraguna.

17.  Đanluka Miletić - Igor Juričić, Ivana Knapić, RK „Mladi rudar", mlađe kadetkinje

ŽRK „Rudar", Alan Tursunović, Matea Peršić, Romano Grižančić.

18.  Mauro Vidali - Marino Faraguna, Natali Zahtila, RK „Mladi rudar", mlađe

kadetkinje ŽRK „Rudar", Kristian Bembić, Matea Peršić, Diego Datos.

19.  Tomislav Martinčić - Igor Juričić, Tanja Grubiša, KATA team JK „Ippon", mlađi

dječaci JK „Ippon", Edib Jagodić, Paola Širol, Romano Grižančić.

20.  Patrik Franković - Mario Ratkajec, Ivana Knapić, RK „Mladi rudar", mlađe

kadetkinje ŽRK „Rudar", Alan Tursunović, Matea Peršić, Romano Grižančić.

21.  Siniša Verbanac - Marino Faraguna, Ivana Knapić, RK „Mladi rudar", mlađe

kadetkinje ŽRK „Rudar", Kristian Bembić, Matea Peršić, Ervin Kiršić.

 

 

marino faraguna ivana knapić spor rk mladi rudar sportska zajednica grada labina