Popis lista i svih kandidata u VIII. izborrnoj jedinici: tko je vaš favorit?

Popis lista i svih kandidata u VIII. izborrnoj  jedinici: tko je vaš favorit?

17.11.2011. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Politika

Državno izborno povjerenstvo objavljuje da je za izbor zastupnika u Hrvatski sabor koji će se održati 4. prosinca 2011. prihvaćeno 313 kandidacijskih lista i 48 kandidatura (56 kandidata) nacionalnih manjina koji biraju zastupnike u XII. izbornoj jedinici.

Od prihvaćenih 313 lista, 285 je stranačkih, a 28 neovisnih. Samostalnih je lista 204 dok je prihvaćena i 81 koalicijska lista.
Sve dodatne podatke o prihvaćenim kandidaturama možete pronaći na službenim internetskim stranicama Državnog izbornog povjerenstva, www.izbori.hr, gdje je u rubrici „kandidature" dostupna interaktivna karta svih izbornih jedinica i odluke Državnog izbornog povjerenstva o svim pravovaljanim kandidaturama u svakoj izbornoj jedinici.

Državno izborno povjerenstvo večeras je objavilo i službeni popis svih kandidacijskih lista i kandidata za parlamentarne izbore. U 8. izbornoj jedinici koja obuhvaća cijelu Istarsku i dio Primorsko-goranske županije, uključujući Rijeku, za glasove birača za 14 saborskih mjesta bore se ukupno 364 kandidata na 26 lista.

Tko se sve kandidirao u 8. izbornoj jedinici pogledajte na stranicama DIP-a: http://www.izbori.hr/2011Sabor/kandidatura/pdf/iz008.pdf

Uz zaključene list DIP je objavio i redni broj liste koji ćete zaokružiti na glasačkom listiću 4. prosinca.

1. ABECEDA DEMOKRACIJE - ABECEDA

Nositelj liste: Mirko Makaus

2. AGENDA MLADIH DEMOKRATA - AMD

HRVATSKA STRANKA MLADIH - HSM

Nositelj liste: Goran Ožanić

3. AKCIJA MLADIH - AM

LISTA ZA RIJEKU - LISTA-RI

STRANKA UMIROVLJENIKA HRVATSKE-BLOK UMIROVLJENICI ZAJEDNO - SUH

Nositelj liste: Danko Švorinić

4. AKCIJA ZA BOLJU HRVATSKU - ABH

JEDINO HRVATSKA - POKRET ZA HRVATSKU - JEDINO HRVATSKA

Nositelj liste: mr.sc. Željko Sačić

5. AUTOHTONA-HRVATSKA STRANKA PRAVA - A-HSP

Nositelj liste: Andrija Škribulja

6. DEMOKRATSKA STRANKA ŽENA - DSŽ

Nositeljica liste: Marija Jelinčić

7. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ

Nositeljica liste: JADRANKA KOSOR

8. HRVATSKA 21. STOLJEĆA - HRVATSKA 21.

Nositeljica liste: Nataša Srdoč

9. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS

ZELENA STRANKA - ZS

STRANKA PENZIONERA - SP

Nositelj liste: Ivo Zrilić

10. HRVATSKA SOCIJALNO-LIBERALNA STRANKA - HSLS

Nositelj liste: Darinko Kosor

11. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP

Nositelj liste: Daniel Srb

12. HRVATSKA STRANKA PRAVA DR.ANTE STARČEVIĆ - HSP DR.ANTE STARČEVIĆ

HRVATSKA ČISTA STRANKA PRAVA - HČSP

Nositelj liste: dr.sc. Ivan Kirin

13. HRVATSKI LABURISTI-STRANKA RADA

Nositelj liste: Dragurin Lesar

14. HRVATSKI RAST - HRAST

Nositelj liste: Davor Jurica

15. ISTARSKA SOCIJALDEMOKRATSKA NEZAVISNA STRANKA - ISDNS

Nositelj liste: Ivan Janko

16. LADONJA

Nositelj liste: Plinio Cuccurin

17. NACIONALNI DEMOKRATI - ND

Nositelj liste: Zdravko Berić

18. NEOVISNA LISTA

Nositelj liste: dr.sc. Ivan Grubišić

19. PRIMORSKO GORANSKI SAVEZ - PGS

BLOK UMIROVLJENICI ZAJEDNO - BUZ

HRVATSKA RADNIČKA STRANKA - HRS

Nositelj liste: prof.dr.sc. LJubo Jurčić

20. SAVEZ ZA PROMJENE - SP

AUTOHTONA - HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - A-HSS

Nositelj liste: Ivan Pernar

21. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP

HRVATSKA NARODNA STRANKA - LIBERALNI DEMOKRATI - HNS

ISTARSKI DEMOKRATSKI SABOR - IDS

HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU

Nositelj liste: Zoran Milanović

22. SOCIJALISTIČKA RADNIČKA PARTIJA HRVATSKE - SRP

Nositelj liste: Ivan Plješa

23. STRANKA HRVATSKOG ZAJEDNIŠTVA - SHZ

Nositelj liste: Željko Vinski, ing.grad.

24. VOLIM HRVATSKU - VH

Nositelj liste: prof.dr.sc. ZVONKO ČAPKO

25. ZELENA LISTA

Nositelj liste: Darko Antoš

26. ZELENA STRANKA-ZELENA ALTERNATIVA - ZELENI

Nositelj liste: mr.sc. Josip Anton Rupnik

 

izbori2011 sabor popisi biraca politika