Pobjeda NK Rudara u Rovinju, pioniri bolji od Pazinke

30.8.2014. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

Odličnu utakmicu, začinjenu s pet golova, odigrali su danas na ligaškoj premijeri Rovinj i Rudar. Naši nogometaši su umalo sve dobro dotad upropastili, ali ipak kući nose zlata vrijedan trobod. Prvi dio je protekao uglavnom u igri na sredini terena, a prvi je zaprijetio Jokić, na asistenciju Gjurchinoskog, u 14. minuti, no njegov udarac, iskosa s desne strane, odlazi pored okvira gola.

Dvije minute nakon toga Juričić je iskoristio konfuziju domaće obrane te iz jedne gužve iz blizine matirao Marjanovića. Prethodno je iz auta ubacio Bojkić, a Fejzić produžio glavom pred domaći gol do naše „udarne igle".

U 27. Perković cilja u same rašlje, a Vozila se izvija koliko je dug i širok i loptu izbija u korner. "Kovari" prednost udvostručuju u „preslici" prvog gola, u 39. minuti. Bojkić je sad još bolje ubacio dugu loptu u domaći šesnaesterac gdje je Barišić majstorski zahvatio iz voleja i s nekih sedam-osam metara zatresao domaću mrežu.

U sedmoj minuti drugog dijela Mehić prolazi po lijevom boku, ubacuje na visinu jedanaesterca, a Matulja u „mat situaciji" glavom šutira preko grede. U 57. šutira Jokić s ruba šesnaesterca, a Vozila krajnjim naporom brani. Četiri minute kasnije činilo se da je susret riješen, Juričić „u tunel" ubacuje Matulju, a ovaj u punom trku sa desetak metara, malo iskosa s desne strane, loptu naprosto „zakucava" u mrežu nemoćnog Marjanovića.

No, tad na scenu stupaju domaći i umalo dolaze do potpunog obrata. Najprije je Sertić, u 62., srušio Gjurchinoskog, Krneta bez dvojbi, potpuno opravdano, pokazao na bijelu točku, a Barlecaj loptu poslao u jednu, a Vozilu u drugu stranu labinskog gola.

Samo dvije minute kasnije „kanarinci" stižu na korak zaostatka, Gjurchinoski je oštro šutirao, sa 10-ak metara iskosa s boka, Vozila odbio ravno na nogu Omara Abuselyane koji je precizan s nekih desetak metara. Isti igrač, u 69. propušta najbolju prigodu domaćih za poravnanje, no njegov udarac glavom umjesto u Vozilinoj mreži okončava u njegovoj vratnici.

Nakon toga Šumberac potpuno zatvara sve prilaze svom golu, a domaći jalovo prijete. Najposniji je bio Barlecaj na samom kraju, ali je Vozila uspješno ukrotio njegov udarac s vrha šesnaesterca.

ROVINJ

Valbruna - gledatelja 150

Suci: Goran Krneta (Umag), Petar Pejkunović (Potpićan) i Mato Čavarović (Buje)

NK ROVINJ - NK RUDAR 2:3 (0:2)

Strijelci: 0:1 Juričić 16'', 0:2 Barišić 39'', 0:3 Matulja 62'', 1:3 Barlecaj-11m 64'', 2:3 O. Abuselyana 66''

Rovinj: Marjanović, Abuselyana N., Budicin, Sošić, Barlecaj T., Marangon, Maružin (46-Abuselyana O.), Gjurchinoski B.(77-Đonlić), Perković(85-Stojanov), Mihajlović, Jokić.

Rudar: Vozila, Sertić (67-Božičević), Mehić, Juričić, Fejzić (87-Zakomac), Bojkić, Dobrić, Škopac, Alić (46-Miletić And.), Matulja.

Danas se na Gradskom stadionu  u Labinu  sa početkom u 11:30 sati odigrala pionirska prijateljska utakmica, a sastali su se NK Rudar i NK Pazinka. Krajnji rezultat je bio 3:0 (2:0) za nogometaše NK Rudara.

U listu strijelaca su se upisali dvaput Vidak i Bembić. Vidak je postigao oba zgoditka iz dvije individualne akcije i to nakon udaraca sa vrha šesnaesterca prvi put, a drugi sa desetak metara dok je Bembić iz blizine pospremio u mrežu odbijenu loptu od strane gostujućeg vratara, nakon prethodnog udarca Zukića.

Za NK Rudar su igrali: Damjanić, Jurišić, Hodžić, Baskijera, Okanović, Kanciani, Vidas, Načinović, Bembić, Vidak, Blašković. Još su igrali: Dragovina, Zukić, Poropat, Bečirević. Sljedeću utakmicu, kup Istre, pioniri igraju u srijedu, 03.rujna sa početkom u 18:00 sati u Potpićnu.