Oporba odustala od izvanredne sjednice o Rockwoolu

3.2.2009. // Glas Istre // Objavljeno u kategoriji Politika
Izvanredne sjednice Skupštine Istarske županije o Rockwoolu neće biti. Jučer je istekao rok, dogovoren na međustranačkom kolegiju krajem prošlog tjedna u Puli, za aktiviranje potpisa 14 oporbenih vijećnika. Oni su 15. prosinca tijekom rasprave o tvornici kamene vune u Potpićnu predali predsjedniku Skupštine Antonu Perušku zahtjev za sazivanjem izvanredne sjednice koji su nakon međustranačkog kolegija 17. prosinca u Puli zamrznuli na 45 dana. Zahtjev nisu aktivirali, saznajemo od Peruška, kojem su iz HSU-a i ISDF-a javili da odustaju od njega.
Već je u tom trenutku bilo jasno da nema poslovničkih mogućnosti za održanje izvanredne sjednice jer zahtjev treba podnijeti trećina županijskih vijećnika (ima ih 41) ili Županijsko poglavarstvo. Ne želeći biti pretjerano formalan, Peruško je telefonski kontaktirao ostale predstavnike oporbenih klubova vijećnika.
- Niti jedan od predsjednika klubova vijećnika koji su potpisali zahtjev za sazivanje izvanredne sjednice Skupštine nije osnažio svoj potpis. Do daljnjega ostaje na snazi sporazum koji su svi potpisali 17. prosinca, veli Peruško. Informacija o realizaciji zaključaka Županijske skupštine o Rockwoolu bit će na dnevnom redu iduće sjednice Skupštine koja bi se trebala održati 23. veljače, a po potrebi će se sastati i međustranački kolegiji i odlučiti o budućim potezima.
S. B.
anton peruško rockwool politika sjednica županijska skupština