Napokon održan prvi dan 13. OOŠL, svim školama medalje u stolnom tenisu!!

19.11.2021. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

Nakon nekoliko odgoda zbog praznika, bolesti i izolacija, napokon su započela natjecanja na 13. Olimpijadi osnovnih škola Labinštine!

Igrao se stolni tenis u dvorani OŠ Ivo Lola Ribar. Nastupile su sve škole osim OŠ Ivana Batelića Raša, te je svaka škola osvojila barem jedno odličje!

Najuspješnija je bila OŠ „Vitomir Širola Pajo“ sa dva zlata i srebrom, te Ivo Lola Ribar sa zlatom, srebrom i dvije bronce. Najuspješniji pojedinci sa po dvije medalje (parovi i pojedinačno) bili su Josip Griparić, Leo Bernaz, Ivana Tubaković i Maria Lucija Fonović.

Priča dana su ipak brat i sestra Bernaz iz škole u Nedešćini koji su osvojili zlata u pojedinačnoj muškoj i ženskoj konkurenciji.

Djevojke pojedinačno:

Djevojaka se natjecalo 13. Finale su izborile cure iz šestih razreda, Ivana Tubaković iz Vlačića i Sara Bernaz iz Nedešćine, tako da je isto finale dosta izvjesno i u narednim godinama. Sara Bernaz bila je danas bolja, te je odnijela pobjedu 3:0. Broncu je osvojila Maria Lucija Fonović iz OŠ Matije Vlačića.

1. Sara Bernaz – OŠ Vitomir Širola Pajo, Nedešćina – zlato
  2. Ivana Tubaković – OŠ Matije Vlačića, Labin – srebro
  3. Maria Lucija Fonović – OŠ Matije Vlačića, Labin – bronca

Djevojke parovi:

U parovima - djevojke natjecalo se 4 škole. U polufinalima su Matija Vlačić i Ivan Goran Kovačić iz Čepića pobijedile Ivo Lola Ribar i školu iz Potpićna, a nakon finala i utakmice za 3. mjesto dobili smo slijedeći poredak:

1. OŠ Matije Vlačića (Ivana Tubaković, Maria Lucija Fonović) – zlato
  2. OŠ Ivan Goran Kovačić (Sara Kovačić, Stefani Grožić) – srebro
  3. OŠ Ivo Lola Ribar (Ani Čupić, Nina Belušić) – bronca

Dječaci pojedinačno:

Dječaka se natjecalo 15, a u finalu su susreli dva najveća favorita natjecanja, lanjski pobjednik Griparić iz ILR, te Leo Bernaz iz Nedešćine. Bernaz je uzvratio Gripariću za lanjski poraz u polufinalu, te je u jako neizvjesnom meču uzeo zlatnu medalju. Konačan razultat bio je 3:2 (11:6, 9:11, 11:7, 8:11, 14:12). Broncu je osvojio Irvin Mrkaljević iz škole Ivo Lola Ribar.

1. Leo Bernaz – OŠ Vitomir Širola Pajo – zlato
  2. Josip Griparić – OŠ Ivo Lola Ribar – srebro
  3. Irvin Mrkaljević – OŠ Ivo Lola Ribar – bronca

Dječaci parovi:

U parovima - dječaci natjecalo se 5 škola. Najprije su u kvalifikacijama Vlačići pobijedili školu iz Čepića. Polufinala su tada prošli Nedešćani i Ivo Lola Ribar. U zanimljivom finalu je škola Ivo Lola Ribar nadvisila školu iz Nedešćine sa 3:2, te im tako „vratila“ za lanjski porez u finalu. Broncu su osvojili dečki iz Potpićna pobijedivši vršnjake iz Vlačića.