Matematičari SŠMB-a se okitili zlatom i broncom na Festivalu matematike

Matematičari SŠMB-a se okitili zlatom i broncom na Festivalu matematike

16.5.2018. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Obrazovanje

U Puli je 7. svibnja 2018. održan 13. Festival matematike, ekipna međužupanijska smotra učenika osnovnih i srednjih škola u organizaciji Matematičkog društva Istra. Na natjecanju sudjelovale su 165 ekipe iz osnovnih i srednjih škola te Centra izvrsnosti i e-učionica, ukupno 660 učenika.
Učenici osnovnih škola raspoređeni su u tri kategorije: PIKO, MIKRO I MEGA, a učenici srednje škole u kategoriji GIGA (svi učenici prirodoslovnih gimnazije, općih, jezičnih i klasičnih gimnazija te strukovnih škola rješavaju iste zadatke). U kategoriji GIGA (gdje su se natjecali i naši učenici) sudjelovalo je 48 ekipa iz cijele Hrvatske. Naši učenici su osvojili prvo i treće mjesto u kategoriji općih, jezičnih i klasičnih gimnazija.
Zlatnu ekipu sačinjavaju: Petar Alilović (IV.o), Karlo Frankola (III.o), Marko Damjanić (III.e) i Mateo Dobrić (I.f). Zlatna ekipa je drugoplasiranu ekipo prestigla za 80 bodova.
Brončanu ekipu sačinjavaju: Lukas Bašić (IV.o), Martin Šverko (II.e), Lana Klobas (II.f) i Petar Dundara (I.e). Mentori navedenim učenicima bili su Roberta Germin Mileta, Ticijana Šumberac, Vesna Tupac Prosen i Đani Žufić.

srednja škola mate blažine labin matematičari festival matematike smotra učenika matematičko društvo istra petar alilović karlo frankola marko damjanić mateo dobrić lukas bašić martin šverko lana klobas petar dundara roberta germin mileta ticijana šumberac vesna tupac prosen đani žufić