Judo klub Ippon na turniru Turopoljska frka i trening sa slovenskom reprezentativkom

20.3.2023. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

U subotu 18. ožujka održao se turnir Turopoljska frka u Velikoj Gorici na kojem je ukupno nastupilo

492 natjecatelja iz 40 klubova. Među njima nastupilo je i 7 natjecatelja labinskog Ippona od kojih je

tri natjecatelja imalo dupli start.

Uzrasna kategorija U10:

Lana Rajković je nastupila do 22 kilograma te je uz tri odlične borbe zauzela visoko drugo mjesto.

Adrijan Golja je nastupio do 30kliograma ali nažalost nakon odlične borbe nije uspio izboriti plasman

u konkurenciji od 33 natjecatelja.

Uzrasna kategorija U12:

Lana Rajković ponovno je nastupila ali u starijoj grupi te težinsko većoj kategoriji do 28 kilograma te

tu zauzima visoko sedmo mjesto. Adrijan Golja također nastupa u starijoj skupini te je tu uz odlične

borbe zauzeo deveto mjesto. Mika Peršić nastupio je do 38 kilograma ,ali nažalost uz odlične borbe, u

plasmanu ostaje bez odličja. Lena Marie Josić nastupila je do 40 kilograma te je uz tri pobjede i dva

poraza zauzela visoko peto mjesto.

Uzrasna kategorija U14:

Lucas Janjić nastupio je do 38 kilograma te je nažalost nakon odlične borbe ostao bez plasmana. Lena

Marie Josić ponovno je nastupila do 40 kilograma te je tu zauzela sedmo mjesto. Bartol Banišić je do

55 kilograma uz dvije odlične borbe zauzeo treće mjesto. Luna Zahtila je do 57 kilograma uz dvije

odlične pobjede te dva poraza zauzela visoko peto mjesto.

Svi natjecatelj stekli su novo iskustvo, te im nekada upravo i porazi pomažu ka napretku.

Natjecatelje je vodio trener Zahtila Eric.

Petak 17. ožujka imali smo priliku i veliku čast ugostiti slovensku judo reprezentativku Vloru Beđeti.

Vlora iza sebe ima brončanu medalju na svijetskom te na europskom prvenstvu, nekoliko medalja

osvojenih na judo Grand Prix-ovima, zlato na Mediteranskim Igrama, te brojna druga priznanja i

odličja. Kako sama za sebe kaže da joj kao kruna fali medalja na Olimpijskim Igrama. Upravo su stariji

natjecatelji našeg kluba imali priliku trenirati i družiti se s njom. Na ovakvim se treninzima uče nova

iskustva ali i grade nova prijateljstva te čini judo onim što judo jeste, a to je- JUO MORE THAN SPORT.