Judaši JK Ippona na međužupanijskom turniru „Ippon“ u Labinu i na turniru Kup Turopolja

27.10.2018. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

U nedjelju 21.10.2018 godine u Sportskom centru „Franko Mileta“ održan je međužupanijski turnir „Ippon“  u organizaciji judo kluba Ippon. Na natjecanju je nastupilo 256 natjecatelja iz 12 klubova iz regije. Natjecatelji JK Ippona ukupno su osvojili čak 21 medalju!

U konkurenciji najmlađih natjecatelja, do 8 godina, Leona Runko bila je druga u kategoriji preko 40kg kao i Mario Kos u kategoriji -27kg. Martin Banišić osvojio je brončanu medalju u kategoriji -21kg.

U uzrastu do 10 godina srebrne medalje osvojili su Dora Basanić u kategoriji -25kg, Antea Muškardin u kategoriji -40kg i Haris Hodžić u kategoriji -30kg. Brončani su bili Luna Zahtila u kategoriji -32kg i Luca Giambastiani u kategoriji -42kg.

U uzrastu do 12 godina prvo mjesto je osvojio Gabriel Banišić u kategoriji -46 kg, srebrni su bili Karlo Mileta u kategoriji -27kg i Alison Bӧhnke u kategoriji -32kg, a brončanu je medalju osvojio Luka Dragolin u kategoriji -46kg.

U uzrastu do 14 godina Amina Hodžić bila je druga u kategoriji -40kg, a Karla Dobrić treća u kategoriji -36kg. U konkurenciji dječaka, u klupskom finalu kategorije -38kg, Matija Sinožić bio je pobjednik, a Lukas Jakovljević osvojio je drugo mjesto.  Zlato su još osvojili David Sandić u kategoriji -60 kg i Dino Ipavec u kategoriji -55kg. Edib Jagodić bio je drugi u kategoriji -50kg, a brončana odličja osvojili su Roko Širol u kategoriji -60kg i Paolo Giambastiani u kategoriji -55kg.

U subotu 27.10.2018. natjecatelji judo kluba Ippon nastupili su na međunarodnom turniru Kup
Turopolja u Velikoj Gorici. Natjecanje je okupilo 244 natjecatelja iz 26 klubova, a iz JK Ippon nastupilo
je devetero natjecatelja.
U uzrastu do 12 godina Alison Bӧhnke je u kategoriji -32kg osvojila brončano odličje. Karlo Mileta je
nastupio u kategoriji -34kg, ali je nažalost ostao bez plasmana.
U uzrastu do 14 godina zlata su osvojili Edib Jagodić u kategoriji -50kg i Amina Hodžić u kategoriji -
40kg. Jednu stepenicu niže na postolju stali su Lukas Jakovljević u kategoriji -38kg i Dino Ipavec u
kategoriji -60kg. Brončane medalje osvojili su Matija Sinožić u kategoriji -38 kg, Paolo Giambastiani u
kategoriji -55 kg i David Sandić u kategoriji -60 kg.