Čak troje učenika i mentora SŠMB-a uspješno na državnom natjecanju iz matematike

Čak troje učenika i mentora SŠMB-a uspješno na državnom natjecanju iz matematike

25.4.2018. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Obrazovanje

Nakon zapaženog uspjeha naših učenika na Županijskom natjecanju iz matematike tri  su učenika naše škole dobila poziv za Državno natjecanje. To su Mateo Dobrić učenik prvog razreda te učenici Marko Damijanić i Karlo Frankola učenici trećeg razreda srednje škole. Natjecanje je održano od 12. do 14. travnja u Poreču. Na natjecanju  je sudjelovalo  240  najboljih matematičara iz osnovnih i srednjih škola Hrvatske.

Mateo Dobrić (mentorica Vesna Tupac Prosen) osvojio je 14. mjesto, Marko Damjanić (mentor Đani  Žufić) 11. mjesto, a Karlo Frankola (Ticijana Šumberac) 3. mjesto i 2. nagradu.
(Tekst: Ticijana Šumberac; Foto: Čedomir Ružić)ssmb.hr

matemtika natjecanje marko damjanić karlo frankola mateo dobrić srednja škola mate blažina državno natjecanje