1.HMNL: Potpićan ''98 - Vrgorac P. 3:5

18.1.2009. // Glas Istre // Objavljeno u kategoriji Sport

LABIN - Utakmica 11. kola Prve HMNL: Potpićan ''98 - Vrgorac Pivac 3:5 (2:1). Dvorana SŠ Mate Blažine. Gledatelja 250. Suci: Janošević, Tomić (oba Zagreb). Strijelci: 1:0 Lalić (2), 2:0 P. Drndić (3), 2:1 Stanković (18), 2:2 Crnalić (21), 3:2 Lalić (25), 3:3 Rakušić (32), 3:4 Crnalić (34), 3:5 D. Martinac (38). Žuti kartoni: Radusin, Hoxha (Potpićan 98), Stanković, D. Martinac (Vrgorac Pivac).

POTPIĆAN 98: Funčić, Bojkić, Martedić, Lalić, Novoselac, K. Drndić, Tomljanović, P. Drndić, Radusin, Hoxha, Didović.
VRGORAC PIVAC: Erceg, Vrcan, Rakušić, Ademi, Stanković, Crnalić, Ma. Ramić, I. Martinac, Bebić, D. Martinac, Mi. Ramić, Tolić.

Malonogometaši »Potpićna ''98« doživjeli su treći uzastopni poraz u Prvoj ligi, ovoga puta potpuno ih je zasluženo pobijedila bolja momčad iz Vrgorca. Gosti su znali vratiti se i nakon zaostatka od 0:2, a svojim zalaganjem i ponašanjem na terenu pokazali su kako se brane boje svoga kluba. Za Potpićance je utakmica praktički bila dobivena već u trećoj minuti kad su Lalić iz slobodnog udarca s deset metara, a potom i Patrik Drndić udarcem s približne udaljenosti dva puta poentirali. Od tada njihova je igra bila u konstantnom padu, dok su Vrgorčani još nekoliko minuta bili u šoku, a potom su krenuli po ono što su im domaći ponudili. Možda i priliku da utakmicu prelomi imao je mladi Bojkić u 17. minuti kad je s tri metra promašio prazna vrata za vodstvo od 3:0, da bi samo nekoliko sekundi kasnije Stanković smanjio na 2:1. Do kraja prvog dijela još je Ademi išao »jedan na jedan« na Funčića, ali je domaći golman obranio, no gosti su poravnali već u prvoj minuti nastavka.

Nakon asistencije Stankovića najbolji pojedinac Crnalić pogodio je za 2:2. Tračak nade domaćima vratio je pogotkom Lalić koji je iskoristio pogrešku Crnalića u 25. minuti za novo vodstvo Potpićanaca, ali sedam minuta kasnije sve je na početak vratio Rakušić na asistenciju Crnalića. U završnici glavni kreator gostujuće pobjede Enez Crnalić najprije je eurogolom doveo Vrgovčane u vodstvo 3:4, da bi na njegovu asistenciju dvije minute prije kraja Duško Martinac postavio konačnih 3:5. Domaći su pokušali igrajući i s vratarom u polju u posljednjim minutama vratiti rezultat u pozitivu, ali im jednostavno ništa nije polazilo za nogom.

MNK Potpićan 98 Potpićan 98 mali nogomet I večernji HMNL prva hrvatska malonogometna liga spor alen lalić patrik drndić