12. Olimpijada osnovnih škola Labinštine: Potpićanke suvereno zlatne, curama iz Čepića prva ekipna medalja u povijesti

29.10.2019. // Labin.com // Objavljeno u kategoriji Sport

U dvorani OŠ Matije Vlačića danas se održalo natjecanje u ženskoj odbojci. Kao i lani, škola iz Potpićna uzela je zlato bez izgubljenog seta, dok je svojevrsno iznenađenje priredila škola iz Čepića i osvojila prvu ekipnu žensku medalju u povijesti Olimpijade!

Potpićankama je to četvrto zlato u ženskoj odbojci u zadnjih 5 godina!

U skupini A bilo je 3 škole. Cure iz Potpićna su nadmoćno osvojile 1. mjesto, a cure iz Čepića osigurale borbu za broncu. U drugoj skupini igrale su samo 2 labinske škole, tako da je susret između Vlačića i Ribara već bio polufinale koje je otišlo na stranu škole domaćina.

U finalu se igrala odlična odbojka, „Vlačićke“ su dobro parirale, sli spretnije su ipak bile Potpićanke i sa 2:0 u setovima osvojile zlato za svoju školu. Za iznenađenje su se pobrinule cure iz „Kovačića“ pobijedivši favoritkinje iz Ribara u borbi za broncu sa 2:0.

Odbojka djevojke, skupina A:

1.   Vladimir Nazor – OŠ Vitomir Širola Pajo  2:0  (15:3, 15:7)
  2. OŠ Vitomir Širola Pajo – OŠ Ivan Goran Kovačić  0:2  (4:15, 10:15)
  3.   Ivan Goran Kovačić – OŠ Vladimir Nazor  0:2 (2:15, 12:15)

Odbojka djevojke, skupina B:

Oš Ivo Lola Ribar – OŠ Matije Vlačića  0:2  (14:16, 12:15)

Za 3. mjesto:

OŠ Ivan Goran Kovačić – OŠ Ivo Lola Ribar  2:0  (15:13, 15:10)

Finale:

OŠ Vladimira Nazora – OŠ Matije Vlačića  2:0  (25:9, 25:19)

Odbojka djevojke (konačni poredak):

1.   Vladimira Nazora, Potpićan – zlato
  2.   Matije Vlačića, Labin – srebro

3.         Ivan Goran Kovačić, Čepić - bronca

1.   Ivo Lola Ribar, Labin
  2.   Vitomir Širola Pajo, Nedešćina

Danas je zbog lošeg vremena odgođeno natjecanje u atletici za mlađe razrede, umjesto toga odigrat će se odbojka za dječake u dvorani OŠ Matije Vlačića od 11:30h

olimpijada osnovnih škola labinštine sport olimpijada sportska zajednica grada labina odbojka