LC forum
LC forum
Home | Profile | Active Topics | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 LC.forum
 LABIN I OKOLICA
 Bliži se sezona branja gljiva
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Author Previous Topic Topic Next Topic  

bambi

Istria
615 Posts

Posted - 27/09/2006 :  01:08:19  Show Profile  Reply with Quote
Za sve one koji se ne smatraju dobrim poznavaocima gljiva,a ipak se upuštaju u njihovu berbu preporučujem sljedeći link www.zdravljeizgljiva.hr/hrv/brosure.php3. Jako je važno znati da se dobar gljivar ne postaje preko noći već polaganim savladavanjem do sad stečenog znanja na tom području i stalnim usavršavanjem i učenjem.

ester

Croatia
89 Posts

Posted - 09/10/2006 :  10:39:42  Show Profile  Reply with Quote
Odradila sam i ja prvu ovogodišnju berbu gljiva, ali prilično neuspješno. Samo dvije omanje đordane

Koje su vam najbolje pozicije za branje?
Ja uglavnom berem kod Juraja. Tamo često nađem lisičarki, a i vrganja se nađe...
Go to Top of Page

bambi

Istria
615 Posts

Posted - 09/10/2006 :  19:22:42  Show Profile  Reply with Quote
ester
Najčešće berem gljive po Učki. Tamo odlazim na planinarenje,pa usput naberem i pokoju gljivu. Poznajem dobro samo nekoliko vrsta i njih i berem. To su lisičke,sunčanice i crni ili hajdinski vrganj,a u proljeće obični vrganj. Pozicije je teško odrediti jer se gljive sele svake godine i izmjenjuju poziciju.
Go to Top of Page

bambi

Istria
615 Posts

Posted - 28/11/2006 :  22:37:28  Show Profile  Reply with Quote
Zodax
Čestitam na kapitalnom primjerku tartufa. Sad kad je vijest o tome da ima tartufa u Čepićkom polju objavljena u "Glasu istre" možemo to objaviti i na ovom forumu. Inače to je jedna od jako dobro čuvanih tajani tartufara sa onog područja. Baš me zanima kako će ostali tartufari reagirati na javno objavljivanje te tajne u najvećem regijonalnom listu.
Go to Top of Page

istra

54 Posts

Posted - 30/11/2006 :  16:59:06  Show Profile  Reply with Quote
Ova najava nije baš da ide (samo)pod gljive, ali nisam znala kamo da je stavim, pa tako...tu je:

Tribina o tradicijskom gospodarstvu

DANE - U Lovačkom domu u Danama sutra u 17 sati počinje edukativna tribina na temu »Plodovi prirode u korist podizanja tradicijskog gospodarstva«. Bit će govora o ljekovitom bilju, jestivim gljivama, šumskim plodovima i divljači, arhitekturi na području Ćićarije, agroturizmu te udrugama kao nositeljima zaštite krajobraznih vrijednosti.
Predavanje će održati Pino Kuhar, Franko Zgrablić, Mate Poropat, Eda Kalčić, Bruno Poropat i Robert Baćac. Istom prigodom degustirat će se tradicijska jela i predstaviti autohtoni glazbeni izričaj.
Organizator je Općina Lanišće, a domaćin Lovačko društvo Ćićarija.

G. Č. Š.
Glas Istre, 30.11. 2006.
http://www.glasistre.hr/?f7b2009d25fcf30eb56ecf644f499d35,TS,1777,,11113,14449,144013,

Go to Top of Page

Kragulj

130 Posts

Posted - 04/10/2007 :  18:32:45  Show Profile  Visit Kragulj's Homepage  Reply with Quote

Evo da budem u djiru: procitao sam u Glasu Istre jučer da pocinju dežurstva gljivarskog drustva Martincica.

svakodnevno od 17 do 19 sati dežurati u svom sjedištu u Ulici A. Selana da bi građanima pružali sve potrebne informacije o gljivama koje im donesu na uvid. Dežurstva će trajati do glavne izložbe gljiva.
Prvu izložbu Martinčica će prirediti 16. listopada u OŠ Vitomira Širole Paje u Nedešćini.

Pamet u glavu sad prilikom branja.
Go to Top of Page

sandomenigo

Croatia
4 Posts

Posted - 13/06/2008 :  21:19:00  Show Profile  Visit sandomenigo's Homepage  Reply with Quote
Mi vajka beremo Va Cere.
Tamo je vajk dobreh picurbah, vrganji,lisičke,...
ma sakokoveh se nojde.

Go to Top of Page

crni

1380 Posts

Posted - 13/06/2008 :  21:37:38  Show Profile  Visit crni's Homepage  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sandomenigo

Mi vajka beremo Va Cere.
Tamo je vajk dobreh picurbah, vrganji,lisičke,...
ma sakokoveh se nojde.

u ceru se sada ispusta kanalizacija iz Rapca i kemiklaije pa nije bas pogodno za branje.

Go to Top of Page

sandomenigo

Croatia
4 Posts

Posted - 13/06/2008 :  21:45:45  Show Profile  Visit sandomenigo's Homepage  Reply with Quote
Ma ki ti je to reka.
Tamo kamo ja beren sigurno se nic ne hita.

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic  Reply to Topic
 Printer Friendly
Jump To:
LC forum © LC Labin.com Go To Top Of Page
Snitz Forums 2000